Nr.02/2019 (016) ISSN 2500-9796Konkurences padomes apkārtraksts
"Konkurence Tuvplānā"


Valsts un pašvaldību jeb publisku personu radīti konkurences kropļojumi ir smaga Latvijas problēma, par kuru esam cēluši trauksmi jau septiņus gadus. Nezinu nevienu citu likuma normu, ar kuras pieņemšanu būtu gājis tik grūti, kā ar šo. Tagad var teikt - šis ir vēsturisks notikums, jo uzņēmēju palīgā saucieni ir sadzirdēti.

Skaidrīte Ābrama
Konkurences padomes priekšsēdētāja

Saeima atbalsta grozījumus Konkurences likumā

Saeima 28. martā galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumi Konkurences likumā, kas sekmēs godīgas konkurences nodrošināšanu publisko personu (valsts un pašvaldību) un to dibināto kapitālsabiedrību darbībā.
Lasīt vairāk

Iznācis Konkurences padomes “Gada pārskats 2018”

Pērn izteikti pieaugusi uzņēmumu vēlme apvienoties uz stiprināt savu tirgus varu. Izvērtēto uzņēmumu apvienošanās ziņojumu skaits salīdzinājumā ar 2017. gadu pieaudzis par 60 %.
Lasīt vairāk

Konkurences padomes 2019. gada prioritātes

Viena no būtiskākajām šī gada prioritātēm ir konkurences kultūras stiprināšana publisku personu vidū. Iestāde nozīmīgu resursu atvēlēs arī tirgus dalībnieku apvienošanās darījumiem.
Lasīt vairāk

KP soda ziņu aģentūras LETA īpašnieku par apvienošanās regulējuma pārkāpšanu

Konkurences padome (KP) piemēroja ziņu aģentūras SIA “LETA” īpašniekam, Igaunijā reģistrētam uzņēmumam OÜ “MM Grupp” 32 200 eiro naudas sodu. Apvienošanās ziņojuma izvērtēšanas laikā Igaunijas uzņēmums nesniedza KP būtisku informāciju par darbinieku apjomīgu pieņemšanu no nodalītajām sabiedrībām
Lasīt vairāk

Konkurences tiesību jaunumi tagad arī podkāstā

Pirmajā podkāstā KP priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama stāsta, kāpēc nepieciešami Konkurences likuma grozījumi. Turpmāk konkurences tiesību aktualitātes audio formātā būs dzirdamas reizi mēnesī.
Lasīt vairāk

KP tiesvedības pret AKKA/LAA nominēta starptautiskai balvai

Tiesvedības pret Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūru/Latvijas Autoru apvienību (AKKA/LAA) nominētas starptautiskajā GCR Awards 2019 konkursā kā gada notikums konkurences tiesību piemērošanā.
Lasīt vairāk

KP informē pašvaldības uzņēmuma SIA "Rīgas satiksme" t.s. ''nanoūdens lietas'' dalībniekus par iestādes iegūtajiem pierādījumiem saistībā ar iespējamu karteļa vienošanos

Iestādes rīcībā esošā informācija norāda uz to, ka pretendenti divās cenu aptaujās par nano tehnoloģiskās ķīmijas piegādi savstarpēji saskaņoja dalības nosacījumus, vienojās par plānoto uzvarētāju, kā arī veica citas saskaņotas darbības piedāvājumu sagatavošanā un iesniegšanā, kas atbilst aizliegtas vienošanās pazīmēm.
Lasīt vairāk


Palīdzi atklāt pārkāpumu! Ziņo, neatklājot savu identitāti.
ŠEIT!


www.kp.gov.lv @KPgovLV KPgovLV Latvijas Konkurences padome