Nr.01/2019 (015) ISSN 2500-9796Konkurences padomes apkārtraksts
"Konkurence Tuvplānā"


Divas no galvenajām konkurences problēmām Latvijā ir publiskās varas pieļauti un nereti pat veicināti konkurences kropļojumi, kā arī nebeidzamie stāsti par iepirkumu karteļiem. Tas liecina, ka mūsu sabiedrība joprojām nav sasniegusi briedumu konkurences inteliģences ziņā. Ja konkurences inteliģence ir svešs jēdziens publiskās varas pārstāvjiem, tad nav pārsteiguma, ka arī tirgus dalībnieki dažkārt neizprot konkurences nozīmību. Tāpēc ceru, ka jaunie deputāti, Saeimā skatot Konkurences likuma grozījumus, sapratīs, ka veicināt godīgu konkurenci nozīmē atbildību par pieļautajiem pārkāpumiem attiecināt ne tikai uz uzņēmējiem, bet arī uz publiskās varas nesējiem. Šīs izpratnes veicināšana ir viena no Konkurences padomes (KP) 2019. gada prioritātēm.

Skaidrīte Ābrama
Konkurences padomes priekšsēdētāja

Katrs desmitais Latvijas uzņēmējs ir gatavs apzināti kropļot konkurenci

KP sabiedrības domas pētījums atklāj satraucošu tendenci: katrs desmitais aptaujātais Latvijas uzņēmējs būtu gatavs apzināti vienoties ar konkurentiem par cenām, tirgu u.c. vai īstenot citu konkurences kropļojumu, lai gūtu prettiesisku peļņu, tādējādi par precēm un pakalpojumiem patērētājiem liekot pārmaksāt. Arī 8 % aptaujāto pašvaldību pauda gatavību atbalstīt sev piederošās kapitālsabiedrības iesaisti konkurences kropļošanā.
Lasīt vairāk

Līga Daugaviete stājas Padomes locekles amatā

Ministru kabinets KP locekļa amatā apstiprināja Līgu Daugavieti. Vienlaikus Ministru kabinets lēma uz otro pilnvaru termiņu KP locekļa amatā apstiprināt Jāni Račko.
Lasīt vairāk

Skaidrīte Ābrama ievēlēta OECD Konkurences komitejas Birojā

KP priekšsēdētāja kļūst par pirmo Austrumeiropas pārstāvi, kurai būs iespēja piedalīties OECD konkurences politikas programmas un darba kārtības veidošanā.
Lasīt vairāk

KP konstatē karteli starp biroja tehnikas apkopes un piegādes veicējiem

KP konstatēja pretlikumīgu, vairākkārtēju darbību saskaņošanu starp biroja tehnikas apkopes un piegādes veicējiem SIA “TOMEGA” un SIA “BTK.LV”. Par pārkāpumiem publisko iepirkumu procedūrās KP piemēroja SIA “TOMEGA” naudas sodu 33 268 eiro.
Lasīt vairāk

UAB “Vaizga” saņem sodu par nepaziņotu apvienošanos

Lietuvā reģistrēta komercsabiedrība UAB “Vaizga” ziņojumu par apvienošanos iesniedza KP pēc faktiskās apvienošanās ar SIA “Petrol Property”. KP ierosināja pārkāpuma lietu par nepaziņotu apvienošanos un piemēroja UAB “Vaizga” naudas sodu 57 419 eiro apmērā.
Lasīt vairāk

Tiesa pirmoreiz nolemj piedzīt zaudējumu atlīdzību no publiskas personas par konkurences pārkāpumu

Rīgas brīvostas pārvaldei ir pienākums atlīdzināt privātā uzņēmuma AS “PKL Flote” zaudējumus par publiskas personas likumam neatbilstošu iesaisti komercdarbībā un tam sekojošu Konkurences likuma pārkāpumu. Zaudējumi jāatlīdzina gandrīz 1,35 milj. eiro apmērā.
Lasīt vairāk

KP aizliedz MAXIMA izmantot mazumtirdzniecības telpas Tērbatas ielā, Rīgā

KP aizliedz SIA “MAXIMA Latvija” izmantot tirdzniecības telpas Tērbatas ielā, kur līdz tam darbojās veikals ar preču zīmi “top!”. Plānotais darījums būtiski samazinātu konkurenci konkrētajā tirgū un ierobežotu patērētāju izvēles iespējas, jo ietekmētajā tirgū vairs darbotos tikai divi mazumtirdzniecības uzņēmumi – SIA “RIMI LATVIA” un SIA “MAXIMA Latvija”.
Lasīt vairāk

Noslēdzas divu gadu iepirkumu rīkotāju un dalībnieku izglītošanas cikls

KP, KNAB un IUB divu gadu laikā kopīgā semināru ciklā “Par godīgu uzņēmējdarbību” izglītojuši 600 dalībniekus 11 Latvijas pilsētās.
Lasīt vairāk

Apbalvo stop-motion video konkursa “Konkurencē labāk vairāk” laureātus

Iestāde interaktīvā veidā izglītoja vidusskolēnus par godīgas konkurences principiem. Konkursantu apbalvošana notika Pasaules Konkurences dienā, 5. decembrī.
Lasīt vairāk


Latvijas Konkurences padome prestižajā
Global Competition Review (GCR) Rating Enforcement
reitingā ceturto gadu pēc kārtas ar augsto trīs zvaigžņu vērtējumu
ierindojas starp pasaules 38 vadošajām konkurences iestādēm


www.kp.gov.lv @KPgovLV KPgovLV Latvijas Konkurences padome