Nr.03/2018 (014) ISSN 2500-9796Konkurences padomes apkārtraksts
"Konkurence Tuvplānā"


Konkurences padome (KP) paralēli pārkāpumu lietu izmeklēšanai pārrauga patērētājiem būtiskas nozares. Nereti tajās vērojamās negatīvās norises – iepirkumu rīkotāju bezdarbība, pat bezatbildība, monopolstāvokļa uzturēšana, efektīvas uzraudzības trūkums – liek aizdomāties par valsts nesniegto artavu godīgas konkurences veicināšanā. Pēdējo mēnešu laikā šāda konkurenci ierobežojoša atbildīgo institūciju nekorekta rīcība konstatēta meliorācijas uzņēmumu karteļa lietā, farmācijas nozares tirgus uzraudzībā un transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroles jomā, tādējādi izgaismojot nozares, kurās sagaidāma atbildīgāka un godprātīgāka valsts rīcība nākotnē.

Skaidrīte Ābrama
Konkurences padomes priekšsēdētāja

KP rosina atvērt konkurencei transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroles tirgu

Valsts nepamatoti ierobežo privātā sektora iespējas sniegt vienu no tehniskās apskates komponentēm – transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroli. KP brīdina, ka Latvija, nepamatoti ierobežojot tirgus attīstību, draud pārkāpt Eiropas Savienības tiesību normas.
Lasīt vairāk

Par auto tehniskā stāvokļa kontroli – kā monopols noliedz ideju par konkurenci

S. Ābrama: “Konkurences padome vēlas godīgu, spēcīgu konkurenci tur, kur tā iespējama un nepieciešama. Transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroles joma ir viena no nozarēm, kur tam nav nekādu šķēršļu - izņemot politisko gribu.”
Lasīt vairāk

Rīgas dome nepamatoti uzspiež Rīdzinieka kartes īpašniekiem izmantot pašvaldības norēķinu sistēmu

Rīdzinieka kartes īpašnieki nevar saņemt atlaides par autostāvvietu lietošanu, ja norēķinos neizmanto pašvaldības pakalpojumu sniedzēju. Tādējādi patērētāji ir ierobežoti izvēlēties tiem ērtāko norēķinu sistēmu un privātie uzņēmēji – piedāvāt savus pakalpojumus.
Lasīt vairāk

KP soda trīs meliorācijas uzņēmumus par dalību kartelī

KP soda trīs meliorācijas uzņēmumus – SIA “LIMBAŽU MELIO”, SIA “Bauskas meliorācija” un SIA “Meliorācijas eksperts” – par saskaņotu piedāvājumu sniegšanu Lauku atbalsta dienesta administrētā fonda projektu iepirkumos. Par konkurences tiesību normu pārkāpumu kopumā piemērots naudas sods vairāk nekā 70 000 eiro apmērā.
Lasīt vairāk

Patērētājiem ierobežotas izvēles iespējas viesabonēšanas regulējuma izmaiņu laikā

Iedzīvotājiem, kas neceļo uz ārzemēm, tika piedāvāta ierobežota informācija par iespēju izvēlēties lētākus mobilo sakaru tarifus, t.i. bez viesabonēšanas, tādējādi liekot pārmaksāt par pakalpojumiem.
Lasīt vairāk

Konkurences padome: pieaug uzņēmumu apvienošanās darījumu skaits

KP šogad pieņēmusi 12 lēmumus par uzņēmumu apvienošanām, kas ir par 50 % vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn. Konsolidācija visbiežāk notikusi ikdienas patēriņa preču mazumtirgotāju vidū. 
Lasīt vairāk

Konkurences padome konstatē sistēmiskas problēmas zāļu izplatīšanā

KP tirgus uzraudzībā par kompensējamo zāļu izplatīšanu konstatējusi, ka pastāv sistēmiskas problēmas gan zāļu izplatīšanā, gan to sadales kārtībā, kas ietekmē zāļu pieejamību patērētājiem. Aptaujas dati liecina, ka grūtības saņemt aptiekās kompensējamās zāles bijušas 87 % respondentu.
Lasīt vairāk

Konkurences padome, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs un Iepirkumu uzraudzības birojs
18.oktobrī plkst. 10.00 Rīgas ielā 10, Valmierā
aicina iepirkumu organizatorus un pretendentus
piedalīties seminārā “Par godīgu uzņēmējdarbību”
DALĪBA BEZ MAKSAS

PIETEIKTIES


www.kp.gov.lv @KPgovLV Latvijas Konkurences padome